Зенит помете още един от московските си съперници

След като преди дни победи Спартак (Москва) с разгромното 7:1, днес шампионът Зенит помете още един от московските си съперници - Динамо. Възпитаниците на Сергей Семак този път се наложиха с 4:1 в домакинството си от 13-ия кръг на руската Премиер лига.

Зенит поведе още в 8-ата минута с гол на новата си звезда Клаудиньо, но Динамо възстанови равенството в 56-ата минута с попадение от дузпа на Данил Фомин.

Питерци обаче отново се развихриха в края на мача, коагто пометоха съперника с нови три гола. Уендел отново изведе тима си напред в 66-ата минута, след това и Артьом Дзюба се разписа с дежурния си гол в 69-ата минута, а крайното 4:1 оформи Ярослав Ракицкий в 85-ата минута.

Това бе ключова победа за Зенит, който се откъсна още напред в класирането с 29 точки. Динамо засега запазва второто си място с 23 точки, но и мач повече от третия ЦСКА (Москва), който е със същия актив.