Спортист (Своге) “излъга” Славата

Спортист (Своге) постигна минимален домакински успех с 1:0 над Струмска слава в мач от 16-ия кръг на Втора лига.

В герой за домакините се превърна Деян Христов, който се разписа в 62-ата минута.

През първата част тимът от Своге имаше лек превес, а двата отбора си размениха по една опасна ситуация. В 22-ата минута Илия Русинов се озова сам срещу вратаря на гостите и успя да го преодолее, но страничният рефер вдигна флага за засада, което предизвика протест от страна на домакините.

Две минути по-късно гостите стигнаха до ъглов удар по левия фланг на нападението. След него защитата на Своге не се ориентира добре, Никола Борисов бе оставен на чиста позиция, но ударът му бе избит от опитния Стефано Кунчев.

Спортист откри резултата в 62-ата минута, когато резервата Ндонгала центрира отляво, Христов овладя топката в наказателното поле и с техничен изстрел я изпрати във вратата на гостите.

Малко преди центрирането за попадението двама футболисти на гостите останаха да лежат на тревата след единоборство, но съдията остави играта да продължи.

Струмска слава можеше да изравни 10 минути по-късно. Резервата Никифоров центрира на задната греда, където Николов стреля с глава, но на сантиметри над гредата.

В 89-ата минута Ндонгала се възползва от грешка на противников футболист и излезе сам срещу Петков, но вратарят на Славата спаси.

До края на мача резервата на гостите Борислав Никифоров си изкара втори жълт картон и съдията Благой Манев го изгони.