Монтана удари Спортист (Своге) като гост

Монтана победи с 1:3 като гост Спортист (Своге) в мач от 14-ия кръг на Втора лига и записа втора поредна победа, след като миналата седмица се наложи над дубъла на Ботев (Пловдив). Спортист от своя страна пък прекъсна серията си от 3 последователни успеха.

Резултати и голмайстори във Втора лига

Гостите вкараха два бързи гола, с които си осигуриха комфортен аванс. Първият дойде в 12-ата минута, когато Лиандро Мартис получи топката отляво, успя да центрира добре в наказателното поле и Владислав Цеков с глава матира Ивайло Василев. Само след 4 минути игра Цеков получи дълъг пас, успя да надбяга двама защитници на Спортист и от малък ъгъл вкара топката покрай Василев.

Спортист показа по-добра игра от своите гости, но трудно достигаше до чисти голови положения. В 22-ата минута самостоятелен пробив на Кирил Янакиев завърши с центриране в наказателното поле, но топката не достигна до Ндонгала.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, но и с опасна контраатака на Монтана, която завърши със слаб удар на Уамари. В 56-ата минута капитанът на Спортист Борислав Стойчев получи травма и трябваше да бъде сменен принудително.

В 68-ата минута Монтана вкара и трети гол. Резервата Атанас Карачоров проби отдясно, центрира топката във вратарското поле, където абсолютно непокрит бе Мехди Уамри, който се обърна и вкара топката в мрежата на домакините.

В края на срещата гол на Монтана, след ъглов удар, не бе зачетен заради засада.

В 93-ата минута Спортист все пак върна едно попадение. Далечен удар на Галин Ташев свари неподготвен вратаря на гостите и намали резултата. Малко след това Спортист можеше да вкара и второ попадение, но този път стражът на Монтана се справи.

С тази победа монтанци се изкачват до 9-ото място с 19 точки. С толкова са и Спортист, но тимът от Своге заема десетата позиция.