Байер (Л) се провали в типичния си стил

Непостоянството от дълги години е отличителна черта на Байер (Леверкузен). "Аспирините" имат навика да губят тогава, когато това най-малко се очаква. Така беше и днес. Тимът на Херардо Сеоане отпадна още на 1/16-финалите за Купата на Германия след домакинско поражение с 1:2 от втородивизионния Карлсруе.

Гостите поведоха още в 4-ата минута с гол на Лукас Куето. Лукас Храдецки спаси удар с глава на Филип Хофман, но при добавката на Куето нямаше какво да стори. В началото на второто полувреме Джереми Фримпонг завърши многоходова атака на Леверкузен за 1:1, но в 63-ата Киунг-Рок Чой наказа груба грешка на Храдецки и донесе сензационния успех на Карлсруе.

Другите три ранни мача днес не излъчиха победител в редовното време. Бохум допусна изравняване срещу Аугсбург, след като водеше с 2:0, но при дузпите домакините показаха по-здрави нерви и се класираха за 3-ия кръг. Сърбинът Милош Пантович откри резултата в 12-ата минута, а отново той беше точен в 53-ата. Гостите от Бавария отговориха с голове на Рийс Оксфорд (56') и Рубен Варгас (58'). При дузпите единственият пропуск беше на Арне Майер от Аугсбург.

Санкт Паули елиминира Динамо (Дрезден) с 3:2 след продължения. До почивката не паднаха голове, но през второто полувреме стана интересно. Леарт Пакарада даде аванс на Санкт Паули в 63-ата минута, а в 66-ата Кристоф Дафернер изравни. Максимилиан Дитген за втори път доближи тима от Хамбург до победата, но автогол на Филип Цирайс доведе нещата до 2:2. В герой за гостите се превърна Кристофър Бухтман с попадението си в 101-ата минута.

Продължения имаше и в двубоя между Валдхоф (Манхайм) и Унион (Берлин). Домакините, които се подвизават в Трета Бундеслига излязоха напред с гол на Александер Росипал в 4-ата минута, а Кевин Беренс се разписа за 1:1 в 18-ата. Унион така и не можа да изтръгне поебдата в редовното време, но го направи в допълнителните 30 минути с точни изстрели на Тайуо Ауоний и Беренс.