Слован и Божиков изковаха първа победа в Лигата на конференциите

Отборът на Слован (Братислава) постигна първата си победа в група "F" на Лигата на конференциите. Словаците се наложиха с 2:0 над Линкълн Ред Импс в домакинството си от третия кръг. Васил Божиков отново изведе словашкия шампион с капитанската лента, като записа пълни 90 минути на терена и получи жълт картон през второто полувреме.

Слован трябваше доста да се потруди, за да изкове този успех. Първият гол в мача падна в самото начало на второто полувреме. В 46-ата минута Андре Грийн получи центриране от Юрий Медведев, овладя топката и стреля във вратата за 1:0.

Домакините опитаха да подпечатат победата си с втори гол и успяха. Това се случи в 84-ата минута, когато топката се озова в краката на Езекиел Хенти в наказателното поле и той я прати във вратата за 2:0.

Все пак Слован взе ценни три точки, с които запази добри шансове в битката за продължаване към плейофите в турнира. Отборът от Братислава е с актив от 4 точки на 3-ото място, докато Линкълн е последен с 0 точки.