Светкавица обърна Риал и достигна до първа победа през този сезон

Отборът на Светкавица (Градежница) обърна Риал (Ковачевци) и постигна първа победа през тези сезон в Женското първенство. Двубоят бе част от 7-ия кръг и завърши при резултат 3:1 в полза на домакините. Трите точки се оказаха и първи за момичетата в зелени спортни екипи, които досега имаха само загуби в първенството. Стефани Величкова даде ранен аванс на гостите още във втората минута, но след попадения на Радостина Рашева (28’, 92') и Силвия Найденова (66’) Светкавица грабна успеха. Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

26 Светкавица (Градежница) - Риал (Ковачевци) 3:1

Още във втората минута Риал успя да отбележи с първия изстрел в мача. Тогава Алисия Велинова не успя да си спре добра топката и тя стигна до защитничка на Светкавица. При опита си да я избие обаче кълбото се отклони в краката на Велинова и дойде удобно за Стефани Величкова, която дебнеше около границата на наказателното поле. С удар от въздуха футболистката на гостите успя да прехвърли вратарката на Светкавица и да открие за 0:1.

В следващите минути Светкавица взе инициативата и се пренесе в половината на своя противник, но така и не успя да създаде сериозно положение.

Последваха минути на затишие, като битката в средата на терена преобладаваше. Риал опита няколко завършващи удара, които бяха обаче прекалено слаби и не водеха до нищо интересно.

Така се стигна до 28-ата минута, когато Светкавица успя да изравни. Радостина Рашева бе изведена зад гърба на защитата на гостите, напредна и отправи слаб удар право в обсега на вратарката. Ванеса Викторова обаче не успя да улови топката и позволи тя да мине през ръцете й, като така допусна резултатът да бъде изравнен - 1:1.

До края на полувреме не се случи почти нищо интересно и така двата тима се прибраха при равен резултат на почивката.

Второто полувреме отново започна на по-бавни обороти, а първата най-интересна ситуация дойде в 54-ата минута. Теодора Йорданов отправи хубав шут от далечна дистанция, но Викторова успя да се разтегне и да спаси. 5 минути по-късно отново Йорданова стреля опасно от пряк свободен удар, но отново вратарката на Риал спаси.

В 64-ата минута Десислава Аспарухова трябваше да се намесва, за да избие удар на футболистка на Риал. Само секунди по-късно обаче Светкавица направи обрата пълен. Силвия Найденова направи хубав пробив, премина покрай няколко защитнички на гостите и с хубав изстрел прокара топката във вратата на тима от Ковачевци.

В следващите минути домакините продължиха да оказват натиск и да търсят трето попадение. Теодора Йорданова отправи коварен удар в 84-ата минута, но вратарката на Риал спаси.

В заключителните секунди Светкавица сложи точка на спора. Тогава Рашева бе изведена сама срещу вратарката и с точен завършващ удар матира Викторова и вкара за 3:1.

С този успех Светкавица събра три точки в актива си и се изкачва до 14-ото място. Риал от своя страна остава с 10 пункта и заема 6-ата позиция в класирането.

СВЕТКАВИЦА 3:1 РИАЛ
0:1 Величкова (2)
1:1 Рашева (28)
2:1 Найденова (66)
3:1 Рашева (90+2)

Стартови състави:

Светкавица: 1. Десислава Аспарухова, 26. Анастасия Алиянова, 18. Дженифър Радкова, 3. Зорница Веселинова, 8. Йоанна Атанасова, 7. Силвия Найденова, 17. Фидана Мончева, 24. Теодора Йорданова, 10. Росица Радкова, 11. Радостина Рашева, 13. Милена Ноколаева

Риал: 1. Ванеса Викторова, 88. Гергана Бонева, 14. Деа Попова, 11. Петя Петрова, 63. Никол Янкова, 7. Преслава Йорданова, 3. Десислава Хаджиева, 20. Стефани Величкова, 3. Цветелина Георгиева, 77. Ива Тодорова, 31. Алисия Велинова

Снимки: Спасияна Сергиева