Бари се отпуши и донесе първа победа на Мъри с Левски в шампионата, Ники Михайлов помогна много

Отборът на Левски постигна първа победа в efbet Лига под ръководството на Станимир Стоилов. “Сините” обърнаха до 2:1 Локомотив (София) като гост в мач от 11-ия кръг на надпреварата. “Железничарите откриха резултата още в самото начало с попадение на Октавио, но Здравко Димитров изравни преди почивката. През втората част Билал Бари се поздрави с първия си гол за Левски в първенството и даде преднина на тима. По-късно пък Николай Михайлов спаси дузпа на Пламен Крачунов, с което спаси трите точки на за тима от Герена.

33 Локомотив (София) - Левски

За Локо (София) на вратата стартира Александър Любенов, а в защита бяха Селсо Рапосо, Йоргос Кацикас, Пламен Крачунов и Мики Орачев. В халфовата линия действаха Божидар Кацаров и Матеус. По фланговете бяха Александър Александров и Вирджил Пинсон, а на върха на атаката - Илия Димитров, подпомаган от Октавио.

На вратата за “сините” застана Николай Михайлов, а пред него в защита бяха Драган Михайлович, Гьоко Зайков, Христос Шелис и Иван Горанов. В халфовата линия действаха близнаците Радослав и Борислав Цоневи, по фланговете - Георги Миланов и Здравко Димитров, а в атака бе Билал Бари, подпомаган от Адриан Краев.

Резултатът бе открит от домакините още във втората минута. Александров напредна в наказателното поле на "сините" и стреля. След лек рикошет топката се удари в горната греда, а след това дебнещият Октавио я довкара покрай Михайлов за 1:0.

Последваха равностойни минути, в които липсваха чисти ситуации пред двете врати. В 25-ата минута обаче Локо пропусна да удвои преднината си. Димитров бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле, но ударът му с глава не бе достатъчно добър, за да прониже Михайлов и вратарят хвана топката.

Малко по-късно Левски бе близо до изравняване. Бари преодоля Крачунов и се озова сам срещу Любенов, но ударът му мина покрай вратата.

Все пак в 37-ата минута Левски изравни. Димитров получи топката по диагонал в наказателното поле от Борислав Цонев и със силен удар с левия крак прониза Любенов - 1:1.

Малко преди почивката Левски можеше да стигне до пълен обрат. Димитров отново бе на същата позиция, от която изравни, но този път Любенов спаси. Топката стигна до Бари, но той не успя да я задържи във владение и не отправи удар в опразнената врата.

В началото на втората част Локо поиска дузпа. Димитров падна в наказателното поле след единоборство с Шелис, но съдията прецени, че няма нарушение, а решението му бе потвърдено от ВАР.

В 57-ата минута Левски стигна до обрат. Бари получи дълъг пас и след като надбяга защитата, успя с левия крак да вкара за 2:1. Попадението бе прегледано за засада от ВАР, но в крайна сметка бе отчетено за редовно. Това бе първи гол на нападателя за "сините" в efbet Лига. Билал трябваше да чака 26 срещи в шампионата преди да вкара първото си попадение.

В 70-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Михайлович игра с ръка в наказателното поле в опит да попречи на Димитров да отправи удар с глава. Първоначално съдията не посочи бялата точка, но след като отиде да провери видео повторението промени решението си. Зад топката застана Крачунов, но Михайлов предугади ъгъла на изпълнението и спаси.

До края на срещата Локомотив бе тимът, който бе по-близо до попадението, но в крайна сметка защитата на Левски успя да опази вратата си от второ попадение. Натискът на "железничарите" не бе достатъчен поне за точка.

Освен всичко друго това бе и първа победа като гост за Левски през сезона. С успеха си днес “сините” вече имат 11 точки в актива си и заема осма позиция. Локомотив от своя страна остава с две повече и към момента се намира на една позиция над съгражданите си - седма.

Локомотив (Сф) 1:2 Левски
1:0 Октавио (2)
1:1 Димитров (37)