Погба не става за лидер? Преди дни се видя нещо друго

Критикуваният често за липса на лидерски качества Пол Погба демонстрира, че може да влиза в ролята си на водещ футболист. Видео от съблекалнята на Франция показва как той надъхва своите съотборници за обрат срещу Испания. Това се случва на почивката на полуфинала от Лигата на нациите срещу Белгия. Към този момент световните шампиони губеха с 0:2 след много слаба първа част, но през второто полувреме бяха преобразени и стигнаха до победа с 3:2. На видеото се вижда как халфът на Манчестър Юнайтед говори и всички го слушат, независимо че той даже не е капитан на “петлите”.

“Трябва да бъдем агресивни - казва Погба. - Всичко започва от атаката и продължава до защитата. Печелим топката и започваме да нападаме. И да, ще потичаме здраво, защото съперникът разполага с качествени футболисти, както и ние. Трябва да задържаме топката и да ги нараним. Трябва да сме агресивни през второто полувреме.”

После французите спечелиха и финала, надделявайки с 2:1 над Испания. И в двете срещи Пол Погба беше титуляр.