Халф на Саутхамптън герой за Норвегия срещу Черна гора

Отборът на Норвегия постигна очаквана победа с 2:0 като домакин на Черна гора в двубой от осмия кръг на световните квалификации в група G на зона “Европа”.

В герой за скандинавците се превърна футболистът на Саутхамптън Мохамед Елиунуси, който вкара и двете попадения в срещата. В 29-ата минута той беше точен с глава, а в последните секунди на мача халфът отново се разписа, но този път с далечен шут.

Така Норвегия продължава битката си за класиране за Мондиал 2022, като се намира на втората позиция в групата с актив от 17 точки или с две по-малко от лидера Нидерландия. Черна гора е на четвъртото място с 11 спечелени пункта и илюзорни шансове за класиране на баражите.