След много битка и емоции Витоша и Чавдар (Етрополе) не успяха да се победят

Витоша (Бистрица) и Чавдар (Етрополе) не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в мач от междинния 11-и кръг на Югозападната Трета лига. Двата тима не създадоха нищо интересно почти през целия двубой, като залагаха повече на битката в средата на терена и до 70-ата минута чистите положения бяха съвсем малко. Все пак Калоян Радков успя да даде аванс на гостите в 73-ата минута, а малко след това резервата Антонио Михов изравни (80'). Така Чавдар прекъсна серията си от 2 поредни загубени мача. Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Резултати и класиране след 11-ия кръг на Югозападната Трета лига

Още във втората минута Пангев трябваше да се намесва, за да предотврати гол. Тогава, след остро центриране отдясно, Здравко Панев стреля с глава, но вратарят на гостите показа добър рефлекс.

След първоначалния натиск на домакините темпото на игра поспадна и интересните атаки липсваха. Единствено в 23-ата минута Николай Ботев опита удар от воле в наказателното поле, но изпрати топката високо над вратата.

В 28-ата минута след центриране отдясно топката стигна до Калоян Тодоров, който дебнеше около границата на наказателното поле на Витоша и стреля с крак. Изстрелът му обаче се оказа не толкова силен и не застраши Валентин Галев, който улови без проблем. Все пак това бе първия точен шут за гостите.

До края на първото полувреме положенията отново бяха сведени до минимум и така съответно и резултатът остана непроменен.

Второто полувреме започна така, както завърши първото. В 52-ата минута Зоров опита далечен удар, но отново вратарят на Витоша улови без проблем.

В 65-ата минута след центриране в наказателното поле на етрополци Християн Димитров скочи да играе с глава, а вратарят Пангев допусна грешка и пропусна кълбото. В последния момент, преди нападателят на "зелените" да отправи удар, защитник в с червен екип се намеси и изчисти топката.

В 73-ата минута все пак попадение падна. Тогава след далечен изстрел от движение Калоян Радков прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Валентин Галев и откри за 0:1.

Веднага след това последва нов опасен удар на Николай Ботев, но той мина на сантиметри от страничния стълб.

Отговорът на домакините обаче не закъсня. В 80-ата минута Християн Димитров проби добре отдясно и центрира по земя, като намери нахлуващият Антонио Михов. Влезлият като резерва футболист не сбърка и от близка дистанция вкара за 1:1.

До края на мача темпото на игра определено се вдигна и двата тима търсеха повече победата, но до трето попадение в срещата така и не се стигна.

Така Витоша събира в актива си 24 точки и остава на 6 зад лидера Балкан, който по същото време победи Гранит. Чавдар от своя страна има 20 пункта на 6-ото място.

ВИТОША 1:1 ЧАВДАР
0:1 Радков (73)
1:1 Михов (80)

Стартови състави:

Витоша: 1. Валентин Галев, 3. Здравко Панев, 4. Кристина Узунов, 5. Джулио Чарлов, 6. Теодор Димитров, 7. Кристиян Кочилов, 17. Михаил Петров, 18. Станислав Петров, 22. Георги Найденов, 77. Цветомир Вачев, 99. Християн Димитров

Чавдар: 22. Димитър Пангев, 28. Виктор Ергин, 6. Николай Стоилков, 3. Мартин Василев, 77. Георги Юруков, 5. Калоян Радков, 23. Виктор Зоров, 13. Калоян Тодоров, 18. Йоан Маринов, 9. Николай Ботев, 11. Борислав Трендафилов