Балкан продължи с победите на Югозапад след минимален успех над Чавдар (Етрополе)

Балкан (Ботевград) грабна нов успех в Югозападната Трета лига. “Зелените” се наложиха с минималното 1:0 над Чавдар (Етрополе) като гост в дербито от 10-ия кръг на първенството. Въпреки че в началото домакините оказваха по-сериозен натиск и владееха инициативата през първата част, Здравко Атанасов успя да вкара за гостите (49’), с което донесе и победата на своя тим. Чавдар пък остана с 10 души на терена, след като в 80-ата минута Сотир Илиев получи травма и напусна терена, а наставникът Красимир Стоев вече бе извършил всичките си смени и нямаше как да замени контузения футболист. Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV

Балкан (Ботевград) отстрани Рилски спортист за купата на АФЛ

Двубоят започна двуостро с атаки и пред двете врати. До първата половина на първото полувреме обаче сериозни положения липсваха. В 15-ата минута Калоян Тодоров отправи далечен изстрел, но вратарят на Балкан улови. Минути по-късно домакините организираха хубава атака отляво, след която последва центриране на Ергин, но Йоан Маринов не успя да стреля добре и изкара топката в аут.

В 32-ата минута отново Тодоров стреля опасно от границата на наказателното поле, но малко не му достигна, за да намери очертанията на вратата.

4 минути по-късно Балкан също показа добра игра. В момент, в който почти изцяло действието се развиваше пред наказателното поле на гостите, “зелените” пробиха отдясно и последва силен шут, който обаче бе избит от Димитър Пангев.

До края на първата част Чавдар продължи да бъде отборът, който повече търси гол, но до такъв така и не се стигна и така двата тима се прибраха на почивката при резултат 0:0.

Второто полувреме започна със статично полиожение за домакините. Калоян Маринов подаде в наказателното поле и сложи топката точно на главата на Йоан Маринов, който се намираше на чиста позиция, фронтално от вратата. Ударът на футболистът с номер 18 обаче бе неточен.

В 58-ата минута Емил Колев стреля, но отново стражът на Чавдар се намеси добре и улови.

Минута по-късно обаче Балкан успя да поведе. След центриране от пряк свободен удар топката бе отклонена с глава и попадна в Димитър Руйчев. Той от своя страна опита удар, но крайно неточно и прати кълбото в краката на Здравко Атанасов, който с плътен шут от границата на вратарското поле откри резултата и даде аванс на своя тим - 0:1.

След гола гостите определено придобиха импулс в играта си и започнаха да организират повече атаки, които обаче не довеждаха до нищо опасно. Домакините също търсеха изравнителното попадение, с което да се върнат в мача, но подобно на своя противник и те не успяваха да създадат чисто положение.

В 80-ата минута Сотир Илиев получи тежка травма и се наложи да напусне принудително на носилка терена. Наставникът на Чавдар Красимир Стоев пък вече бе извършил всичките си смени и така домакините останаха с 10 души на терена. До края на мача домакините натиснаха своя съперник, но така и не успяха да достигнат до изравнителния гол.

В самия край на двубоя вратарят на Чавдар стреля опасно от границата на наказателното поле след изпълнение на пряк свободен удар, но стражът на гостите спаси.

С този успех Балкан остава на първото място с 27 точки, като все още има само 1 загуба в първенството. Във всички останали срещи тимът от Ботевград е надделявал. Чавдар от своя страна остава на 6-ото място с 19 точки.

ЧАВДАР 0:1 БАЛКАН
0:1 Атанасов (59)

Стартови състави:

Чавдар: 22. Димитър Пангев, 28. Виктор Ергин, 77. Георги Юруков, 3. Мартин Василев, 99. Сотир Илиев, 5. Калоян Радков, 10. Руслан Иванов, 13. Калоян Тодоров, 18. Йоан Маринов, 73. Ивайло Величков, 7. Николай Иванов

Балкан: 12. Костадин Котев, 11. Димитър Руйчев, 8. Емил Колев, 7. Здравко Атанасов, 18. Ивайло Бояджиев, 17. Йордан Апостолов, 15. Калоян Бонев, 10. Николай Цветков, 19. Павел Петков, 5. Петър Василев, 30. Симеон Иванов