Моци скочи на Кабаков и Чинков

Спортният директор на Лудогорец Козмин Моци се оплака от решението на съдиите Георги Кабаков и Волен Чинков да не използват ВАР по предназначение. Двамата рефери за пореден път се представиха крайно неубедително в мач от родното първенство.

“За мен заслужена победа. Играхме много добре. Доволен съм от всички момчета и от треньора. Но трябва да кажем, че не сме доволни от съдийството. Защо даваме пари за ВАР, но не го ползваме.

Две неща, които трябва да се гледат през първото полувреме. Може да вземе същото решение, но поне да го ползват.

Имаме много добри футболисти, показаха, че имат качества и че са големи характери. Когато играят както трябва, могат да бият всеки отбор”, каза Моци след победата на неговия тим с 4:2 над Левски на “Герена”. Румънецът каза това по повод на ситуацията през първата част, когато при резултат 0:0 разградчани имаха претенция за дузпа, а след това и за фаул на Миланов срещу Икоко при първия гол на сините.

След това Моци коментира по следния начин уволнението на Дамбраускас: “В този момент не може да имаме друг треньор, защото говорим с Валдас Дамбраускас за разтрогване на договора.

Станислав Генчев е показал, че има качества, че е добър треньор. Така че всичко е възможно.

Има много неща, заради които се стигна дотук, но докато не приключим с разтрогване на договора, няма какво да кажа по тази тема”, допълни Козмин Моци.