Малките "соколи" отнесоха Спортист (ГТ)

Вторият отбор на Спартак (Варна) се наложи с 2:1 над гостуващия му Спортист (Генерал Тошево). Двубоят бе от седмия кръг на Североизточната Трета лига. Стана равностоен мач с голови възможности и пред двете врати. Капитанът Янаки Смирнов откри резултата от фаул в средата на първата част. Авансът на домакините се задържа едва десетина минути, защото вратарят и бранител се сблъскаха, а Росен Николов се възползва и изравни.

До почивката Смирнов и Тугай Неджет пропуснаха да вкарат за варненци, а пред отсрещната врата имаше няколко суматохи. Росен Николов не успя да се разпише за втори път, озовал се на 2-3 метра от голлинията. Точка на спора постави Константин Богданов. Той стреля в 75-ата минута, топката се удари в гредите, върна се при него и вторият му опит беше успешен – 2:1.