Късен гол донесе успех на Сокол (Марково) в Първомай

Сокол (Марково) постигна победа като гост на негостоприемния стадион в Първомай, след като с късен гол успя да стигне до обрат срещу домакините. Резултатът 0:0 се задържа чак до 80-ата минута на регионалното дерби, когато Радослав Влашев даде преднина на първомайци от дузпа. Георги Куртев изравни само 3 минути по-късно, а в самия край на мача „соколите“ стигнаха и до втори гол, с който спечелиха 3-те точки. Бившият състезател на Спартак и Марица Светослав Читаков бе точен и донесе победата за Сокол.

В класирането Борислав е 4-ти с 16 точки, а Сокол 5-ти с точка по-малко. В следващия кръг тимът от Първомай гостува на Асеновец, а „соколите“ приемат Гигант (Съединение).