Равенство в регионалното дерби между Волов (Шумен) и Ботев (Нови пазар)

Футболистите на Волов (Шумен) и Ботев (Нови пазар) не успяха да се победят в регионалното дерби, завършило 1:1. Двубоят се игра на стадион „П.Волов“ пред около 200 зрители и бе от част от 7-ия кръг на Североизточната Трета лига.

Резултати, голмайстори и класиране след 7-ия кръг на Североизток

Мачът започна доста силно и на високи обороти. Гостите от Нови пазар – с доста футболисти от шуменската школа, като че ли бяха по-активни в първите минути. Още в 3-ата минута бърза атака към вратата на Стефан Петков едва не завърши с отбелязване на гол. Вратарят на шуменци със сетни усилия плонжира в краката на Митко Митков, който от стълкновението падна, но сигнал за нарушение срещу нападателя на Ботев не последва. Състезателите на гостите поискаха да се отсъди дузпа, но главният съдия Ивайло Недялков от Добрич беше категоричен, че според него нарушение срещу футболиста не е извършено.

Последва и бурна реакция от треньорското ръководство на тима от Нови пазар, но реферите бяха категорични в решението си. След първоначалния натиск на гостите постепенно играта се изтегли в центъра на терена и двата отбора заложиха на бързата и комбинативна игра. Заредиха се не една и две атаки към двете врати, все критични, но безрезултатни, благодарение на уверената игра на двамата вратари. В 21-ата минута при поредна атака на Волов се получи разбъркване в наказателното поле на. Капитанът на шуменци Симеон Савов спечели битката с вратаря Евгени Иванов, който беше излязъл доста напред в своето наказателно поле, за да спре атаката му, но беше прехвърлен и 1:0.

Голът шокира гостите и те продължиха силната си игра. Но и шуменци не се предаваха. В 35-ата минута, при една от поредната доста опасна атака към вратата на домакините, в наказателното поле топката удари ръката на защитник. Състезателите на Ботев отново поискаха дузпа и наобиколиха главния съдия от Добрич, който отново не отреагира и даде знаци играта да продължи. До края на полувремето двата тима имаха няколко изгодни за гол ситуации, пропуснати от нападателите.

През втората част високото темпо от началото на мача понамаля, но играта в по-голямата си част бе в половината на гостите. Последваха смени и в двата отбора, като в игра влязоха млади нападатели, за да усилят ударната мощ. В 71-ата минута след бърза контраатака отдясно на тима от Нови пазар последва центриране в наказателното поле. Топката попадна на Евгени Стоянов - шутира силно във вратаря Стефан Петков, който се опита да избие, но в добавката Йордан Милков през куп играчи успя да я промуши в мрежата – 1:1.

До края на двубоя двата отбора се опитаха да променят резултата в своя полза, но пропуските на Сонер Хюсеин, Алекс Наков и Симеон Савов за Волов, както и Христо Станчев, Йордан Милков и Едис Ибрахим за Ботев оставиха резултата непроменен – 1:1.