Пета поредна победа за Ботев (Нови пазар)

Продължава победната серия за футболистите на Ботев (Нови пазар). В среща от шестия кръг на Североизточната Трета лига те приеха на градския стадион в Нови пазар гостите от Устрем (Дончево) и ги победиха с 2:0. Головете за победата паднаха още в първата част на двубоя, наблюдаван от многобройна публика в хубавото за края на месец септември време. Още в началото домакините взеха инициативата и с непрестанни атаки застрашаваха вратата на Иван Ангелов. В 17-ата минута при поредната атака на Ботев и опасно центриране в наказателното поле на гостите защитник на Дончево вместо да я изчисти заби топката в собствената си мрежа.

Няколко минути след това нова атака подета от Йордан Милков намери с далечно центриране Калоян Петров. Той надбяга защитата на гостите, озова се очи в очи с вратаря и заби за втори път топката в мрежата – 2:0. До края на първата част новопазарци имаха още изгодни за гол ситуации, пропуснати от нападателите Едис Ибрахим, Йордан Милков, Калоян Петров и Христо Станчев.

В Ботев (Нови пазар) смело залагат на младите

Второто полувреме в по-голямата си част премина в равностойна игра на двата отбора. Но с включването като резерва на Митко Митков - Бомбата играта на домакините се раздвижи. Няколко бързи негови атаки едва не завършиха с отбелязването на нов гол във вратата на Дончево. Нови пропуски и на нападателите лишиха отбора на Ботев (Нови пазар) от по-изразителна победа в мача.

Петата поредна победа затвърди новопазарци на трето място в класирането със спечелените 15 точки, с три по-малко от лидерите Дунав (Русе) и Лудогорец III.

В следващия кръг Ботев (Нови пазар) гостува в регионално дерби на Волов (Шумен), докато Устрем приема у дома аутсайдера Локомотив (Русе).