Гълъбинов титуляр при загуба на Реджина от лидера в Серия Б

Родният нападател Андрей Гълъбинов стартира титуляр и записа 77 минути при загубата на Реджина с 0:2 като гост на Пиза в двубой от седмия кръг на Серия А. Това беше първо поражение за “амарантите” през настоящата кампания.

Българският играч имаше добра възможност да се разпише в 32-ата минута, но тогава негов удар претърпя рикошет и мина покрай вратата. Той се отчете и с два неточни изстрела преди да бъде заменен от Адриано Монталто. “Нерадзурите” поведоха още в 6-ата минута, когато Тиаго Сионек пресече центриране, но така прати топката в собствената си врата. В 64-ата гостите останаха с човек по-малко, след като вратарят Алесандро Микай беше изгонен с червен картон за протеста си срещу свиревната дузпа за фал на Васко Реджини срещу Лоренцо Лука. Именно нападателят беше точен от бялата точка с шестия си гол през сезона за крайното 2:0.

Така Пиза остава лидер в класирането с актив от 19 точки, докато Реджина е 10-и с 10 спечелени пункта.