Гълъбинов спаси Реджина от загуба, Антов с първи мач за Монца

Българският нападател Андрей Гълъбинов продължи със силните си изяви с екипа на Реджина. Тази вечер той влезе в игра в 56-ата минута и отбеляза попадението, с което неговият отбор стигна до равенство 1:1 при гостуването си на Порденоне от междинния пети кръг в Серия Б.

Домакините поведоха в резултата в 43-ата минута, когато Лука Манино беше точен с глава при контраатака. В 85-ата обаче Гълъбинов вкара третия си гол през сезона, с което донесе равенството за “амарантите”. “Неровердите” пък завършиха мача с 10 човека на терена след директен червен картон в добавеното време на Адам Кързановски. Така Реджина е седми в класирането с 9 пункта, а 18-ият Порденоне спечели първата си точка през сезона.

Междувременно, родният национал Валентин Антов записа своя дебют с екипа на Монца при загубата с 1:2 от Пиза. Защитникът изигра цял мач и остави добри впечатления въпреки поражението на своя тим. Домакините от Пиза поведоха още в седмата минута чрез Джузепе Сибили. В 47-ата гостите останаха с човек по-малко след директния червен картон на Лука Калдирола. В 53-ата Лоренцо Лука удвои за “нерадзурите”, а в 64-ата Дани Мота намали изоставането на Монца. В добавеното време Роберт Гухер можеше да направи победата по-изразителна, но вратарят спаси изпълнената от него дузпа.

Така Монца претърпя първото си шампионатно поражение през сезона и вече е 13-и в класирането с 6 пункта. Именно Пиза е лидерът в подреждането с пълен актив от 15 точки.