Монца отнесе три гола от Лече, Антов не игра

Валентин Антов не игра за Монца при загубата с 0:3 от Лече в среща от 7-ия кръг на Серия "Б". Българският национал записа по 90 минути срещу Пиза (1:2) и Порденоне (3:1), но снощи остана на пейката, а тимът му изигра най-слабия си мач през сезона и пропусна да се доближи до лидерите.

Преди почивката и двата отбора можеха да поведат, но това сториха домакините с гол на Габриел Стрефеца в 45-ата минута. На почивката треньорът на Монца Джовани Стропа предприе двойна смяна, като пусна Андреа Колпани и ветерана Габриел Палета, но това не помогна. Лече удвои преднината си чрез Франческо Ди Мариано в 55-ата минута, а малко по-късно се разписа и звездата на отбора Масимо Кода.

В класирането преди останалите мачове начело е Пиза с 16 точки, пред Бреша и лече с по 14. Монца е на 11-о място с 9 точки.

Днес Атанас Илиев и Асколи ще гостуват на Кротоне, а Реджина с Андрей Гълъбинов ще има визита на лидера Пиза.