Прекрасен гол на Жуниньо попречи на Берое да запише първа победа над Арда

Берое и Арда завършиха 1:1 в първия мач от 9-ия кръг на efbet Лига, играл се под Аязмото. “Заралии” почти през целия двубой надиграваха своя съперник и създаваха по-опасните положения, но не успяха да стигнат до първи успех над кърджалийци. Досега старозагорци имаха загуби във всичките 5 мача, които бяха изиграли срещу Арда, откакто “сините” се завърнаха в елита, а сега записаха и първо равенство. Омар Камара откри за домакините след спорна дузпа в 32-ата минута, но прекрасен гол на Жуниньо от воле донесе точката за гостите (79’).

Преди началото на срещата Мартин Камбуров, който стартира като резерва в днешния мач, получи Златната обувка за подобряването на рекорда на Петър Жеков за най-много голове в българския елит. Той стори това в предишния кръг срещу Царско село.

Още в самото начало Арда опита нещо по-опасно и стигна до корнер, който обаче не доведе до нищо. В 4-ата минута Юсеин пробва изстрел от границата на наказателното поле, но се оказа прекалено слаб.

В следващите минути Арда изнесе отново повече напред играта си, но чисти голови положения почти липсваха. В 21-ата минута Котев опита далечен удар, но без успех.

В 29-ата минута домакините получиха правото да изпълнят наказателен удар. Тогава при изпълнение на ъглов удар Иван Караджов увисна и удари в рамото Алюн Фол, който отклони топката с глава. Съдията веднага посочи бялата точка, а ситуацията бе преразгледана от ВАР. След потвърждение на нарушението зад топката застана Омар Камара, който не сбърка и вкара за 1:0.

В следващите минути Арда не успя да пренесе играта в наказателното поле на противника и нямаше положения за изравняване в резултата. Секунди преди края на първата част пък Лебон можеше да удвои преднината на Берое. Фол центрира добре отляво и намери открилия се нападател на “заралии”, който стреля от чиста позиция, но Караджов изби.

Второто полувреме започна без интересни положения. Първата по-интересна ситуация дойде в 56-ата минута, когато Лебон опита опасен шут от далечно разстояние, но Караджов извади в корнер.

Минута по-късно груба грешка на Крумов позоволи на Тунгара да излезе сам срещу вратаря, но стражът на гостите излезе добре и скъси дистанцията, което не позволи на футболистът на Берое да нанесе добър завършващ удар.

В следващите минути Арда тръгна в атака в опит да изравни резултата. В 65-ата минута Спас Делев центрира опасно отдясно, но Тонислав Йорданов се размина на сантиметри от кълботот и не успя да го засече във вратата на “заралии”. Домакините отговориха със силен удар на Тунгара от границата на наказателното поле, който за щастие на Арда премина покрай страничния стълб.

В 79-ата минута обаче Арда изравни с втория си точен удар във вратата. Тогава Алекс Петков подаде силно напред към Жуниньо, който пое на гърди и малко след дъгата на наказателното поле стреля от воле, като насочи топката във вратата на Генадий Ганев.

В следващите минути Берое се втурна да търси победен гол, но Арда можеше да вкара второ попадение няколко секунди преди края, когато Делев центрира от фаул, а Желев стреля с глава, но Ганев спаси. Малко по-късно Даниел Генов стреля опасно, но топката излезе в аут.

След равенството Берое събира в актива си 13 точки, заемайки 5-ото място, и се изравнява с ЦСКА - София. “Червените” обаче са изиграли цели 4 мача по-малко от “заралии”. Арда се изкачва до 7-ата позиция с актив от 9 точки, колкото имат Локо (София) и Ботев (Враца).

БЕРОЕ 1:1 АРДА
1:0 Камара (32) - д.
1:1 Жуниньо (79)

Стартови състави:

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков, 11. Алюн Фол, 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 27. Абубакар Тунгара, 30. Серкан Юсеин, 99. Омар Камара

Арда: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 24. Алекс Петков, 71. Пламен Крумов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов

Снимка: beroe.bg