Арда нямаше проблем в Ямбол

Арда не срещна проблеми срещу третодивизионния Ямбол 1915 в 1/16-финален мач от турнира за Купата на България. Кърджалии се наложиха като гости с 3:0, а Иван Коконов (25-дузпа), Спас Делев (47) и Тонислав Йорданов (80) се разписаха за успеха.

Наставникът Георги Чиликов даде почивка на част от основните си футболисти, за да съхрани силите им за предстоящото гостуване на Берое от efbet Лига. Арда откри резултата на градския стадион в Ямбол в 25-ата минута. Гостите получиха възможност да изпълнят дузпа за игра с ръка на Николай Йорджев в наказателното поле, а Иван Коконов не сбърка от бялата точка. Само 120 секунди след почивката появилият се от резервната скамейка Спас Делев удвои аванса на своя отбор. Тонислав Йорданов, който също се включи от пейката, оформи класическия резултат в 80-ата минута.

Първото полувреме премина равностойно, като домакините имаха добри възможности за гол. При едната ситуация двама футболисти на Ямбол се разминаха с топката при центриране пред противниковата врата, а при другата Атанас Георгиев опита изстрел от фал, който обаче не бе увенчан с успех. През втората част гостите не оставиха съмнение в по-високата си класа и затвориха мача безпроблемно. Арда продължава към 1/8-финалите за Купата и ще преследва нов финал, както и през миналата кампания, когато “сините” отстъпиха с 0:1 на ЦСКА - София.

Ямбол 0:3 Арда
0:1 Коконов (26-дузпа)
0:2 Делев (47)
0:3 Йорданов (80)

Ямбол 1915: Темпел, Йорджев, Жечев, Митов, Данев, П. Георгиев, Русев, Панайотов, А. Георгиев, Андонов, Димитров

Арда: Симеонов, Зехиров, Крумов, Рубежич, Кики, Руменов, Юруков, Тилев, Ковачев, Коконов, Жуниньо