Наполи се завърна на върха в Серия А

Отборът на Наполи се завърна на върха в Серия А, след като разгроми с 4:0 Сампдория като гост в двубой от междинния пети кръг в калчото.

С успеха неаполитанците събраха пълен актив от 15 точки и изместиха шампиона Интер, който има 13. С толкова е и Милан, а доскорошният хегемон Ювентус крета на 12-ата позиция с едва 5. Това е и най-добрият старт за Наполи в 95-годишната история на клуба.

Футболистите на треньора Лучано Спалети не оставиха никакво съмнение в превъзходството си на “Луиджи Ферарис”. Първото попадение падна още в десетата минута, когато се разписа Виктор Осимен след комбинация с Лоренцо Инсиние. Стражът на Самп Емил Адуеро се опита да спре топката на голлинията, но не успя. Домакините опитаха да отговорят, като създадоха няколко възможности чрез Антонио Кандрева, но не успяха.

На два пъти пък вратарят Давид Оспина отрази опасни удари. Така се стигна до 39-ата минута, когато Фабиан Руис покачи на 2:0 с удар от границата на наказателното поле. След паузата ситуацията на терена не се промени.

Нов гол на Виктор Осимен след асистенция на Ървинг Лозано даде класическа преднина за гостите, а само девет минути по-късно Пьотър Жиелински окончателно нокаутира Сампдория

“Моряците” продължават да нямат победа у дома, а в неделя им предстои тежък сблъсък с Ювентус, докато Наполи послеща Каляри и може да продължи победната си серия.