Сампдория се разправи с Емполи като гост (видео)

Сампдория разби с 3:0 като гост Емполи в ранния неделен мач от 4-ия кръг на Серия “А”. Франческо Капуто (’31, ’52) и Антонио Кандрева (’70) бяха точни за Дория.

В 31-ата минута Франческо Капуто получи хубав извеждащ пас от Антонио Кандрева фронтално срещу вратата на Емполи, ориентира се бързо в ситуцаията и изпрати топката в мрежата зад Гулиелмо Викарио.

В началото на втората част Чичо Капуто уцели греда, а малко след това, в 52-ата минута, направи резултата 0:2. Той се намираше в наказателното поле, когато стреля, а стражът Викарио успя да закачи топката, но не и да предотврати попадението.

В 62-ата минута гол на Патрик Кутроне за Емполи бе анулиран заради засада, а в 70-ата ветеранът Антонио Кандрева реализира красиво попадение с фалцов удар и направи победата на генуезци по-изразителна.

Сампдория постигна днес първа победа от началото на сезона в Серия “А” и тимът заема 11-а позиция във временното класиране с 5 точки. Емполи остава с една победа (срещу Ювентус като гост), като вече е с 3 поражения и се намира на 15-о място с 3 точки.