Наполи лети в Серия “А”

Отборът на Наполи е новият лидер в Серия “А”. Съставът на Лучано Спалети буквално лети в калчото. “Небесносините” разбиха с 4:0 Удинезе насред “Фриули” в последен мач от 4-ия кръг. Виктор Осимен (24), Амир Рахмани (35), Калиду Кулибали (52) и Ървинг Лосано (84) бяха точни за южняците, които имат пълен актив от 12 точки в класирането.

Двукратният шампион на Италия изпревари досегашните лидери Интер и Милан, които останаха с 10 точки, като остана единственият състав на Апенините с пълен актив през този сезон.

Бившият тим на Диего Арамндо Марадона за първи път в своята история печели в два поредни шампионата първите си четири мача от сезона. Интересното е, че Спалети също за втори път в кариерата си стартира сезона в Серия “А” с четири успеха в първите четири кръга, след като стори това в предния си тим Интер през сезон 2018/2019 година.

Освен това Наполи стана едва третият клуб в историята на италианския елит, който се разписа в 30 поредни мача( вкарвайки 70 попадения), досега това бяха правили само Ювентус и Милан.

Преди днешния мач Наполи имаше три поредни победи и единствен от всички отбори беше с пълен актив от точки. В миналия кръг тимът на Лучано Спалети направи обрат срещу Ювентус, а през седмицата показа характер при гостуването на Лестър в Лига Европа и навакса пасив от два гола. Спалети пусна в предни позиции триото Лоренцо Инсиние, Виктор Осимен и Матео Политано. В средата на терена стартираха Фабиан Руис, Елиф Елмас и Андре-Франк Замбо Ангиса.

Удинезе също влезе в мача с повишено самочувствие. "Фриуланите" събраха 7 точки от първите си три мача и при победа днес щяха да се изравнят с Интер и Милан на върха в класирането. Старши треньорът Лука Готи заложи на любимото си 3-5-2, с Игнасио Пусето и Жерард Деулофеу в атака.

В първите минути и двата отбора подходиха агресивно, а вратарят на домакините Марко Силвестри отрази удар на Инсиние. Крилото на Наполи беше най-активният футболист на терена. В 24-ата минута италианският национал намери на чудесна позиция Осимен и нападателят прати топката в мрежата.

Гостите бяха близо до втори гол в 31-ата минута, но Фабиан Руис нацели гредата. Малко по-късно отбраната на Удинезе отново не внимаваше и Амир Рахмани с глава удвои аванса на Наполи. До почивката отборът на Спалети намали темпото и спокойно контролираше случващото се на терена.

В 52-ата минута Наполи до голяма степен уби интригата с трето попадение. Този път Фабиан Руис асистира на Калиду Кулибали, който необезпокояван простреля Силвестри.

Наполи се забавляваше и напълно нормално в 84-ата минута шоуто стана пълно, като този път страхотен гол отбеляза Ървинг Лосано, който прати топката в далечния ъгъл на Марко Силвестри. Мексиканският национал замени Инсиние и отбеляза гол буквално в стил на своя капитан.

“Небесносините” на два пъти се разминаха с пети гол, а Удинезе опита да вкара почетното попадение, но пропусна в 90-ата минута. Така Наполи празнуваше със своите тифози, след като записа пети успех в последните си шест гостувания в Удине, а също така общо 10-та победа в последните 11 мача срещу “фриуланите”. Интересното е, че преди това осем поредни мача "бианконерите" нямаха поражение срещу неаполитанците на своя стадион.

След няколко дни Наполи ще се опита да продължи победната си серия в гостуването на Сампдория от междинния кръг, където Удинезе, който записа първа загуба през този сезон, ще гостува на Рома.