Каляри остава без победа в Серия А

Отборът на Каляри остава в търсене на първата си победа си в Серия А, след като допусна загуба у дома с 0:2 от Емполи в двубой от петия кръг на Серия А

От началото на кампанията Каляри има вече три поражения и две равенства, които му отреждаг предпоследното място в класирането с 2 точки, а на дъното с 1 е Салернитана. Емполи от своя страна е с 6 и върви на 11-ата позиция.

Емполи стигна до успеха с попадения във всяко от двете полувремена. Първо Федерико Ди Франческо даде аванс на гостите в 29-ата минута. В 69-ата Лео Щулац оформи крайния резултат.

Каляри положи доста усилия да се върне в мача през второто полувреме, но пропусна най-добрата си възможност в 60-ата минута.