Този път Лацио не успя да победи Каляри в зрелищно реми

Отборите на Лацио и Каляри завършиха наравно 2:2 в зрелищен мач на “Олимпико” от четвъртия кръг на Серия А. Така сардинците прекратиха негативната си поредица от шест загуби срещу този съперник, като това стана при дебюта на Валтер Мадзари начело на тима.

В самия край на първото полувреме Чиро Имобиле засече с глава центриране на Сергей Милинкович-Савич и отбеляза петия си гол през сезона. “Рособлу” обаче изравниха веднага след почивката, и то по красив начин. Тогава Развин Марин намери Жоао Педро с прехвърлящ пас, който пък прехвърли Хосе Рейна с удара си с глава за 1:1. В 62-ата минута именно бразилският нападател нахлу в наказателното поле и подаде на непокрития Кейта Балде, който направи обрата в мача пълен. Последва силен натиск на “орлите”, който даде резултат в 83-ата минута, когато резервата Данило Каталди донесе равенството в двубоя с прекрасен шут от границата на наказателното поле. И двата отбора можеха да си вкарат по още един гол през второто полувреме, но гредите спряха удари на Чиро Имобиле и Нахитан Нандес.

Така Лацио събра 7 точки и е 6-и в класирането, където Каляри е едва 18-и с 2 пункта в актива си.