Талант на Локомотив (София) донесе точка на "железничарите" във Варна

Отборите на Черно море и Локомотив (София) завършиха при резултат 1:1 в сблъсък от 8-ия кръг на efbet Лига. Домакините стигнаха до първия гол още в 9-ата минута, когато Родриго Енрике се разписа. В герой за "железничарите" се превърна Валентин Николов, който вкара от пряк свободен удар в 84-ата минута, като по този начин донесе точката за своя тим.

Двубоят започна отлично за домакините. В 9-ата минута "моряците" стигнаха до първия гол. Леандро Андраде направи фантастичен пробив, който завърши с извеждащо подаване към Родриго Енрике. Нападателят показа класата си, като не остави никакъв шанс на Александър Любенов.

В 25-ата минута Леандро Андраде отново развинти защитата на гостите от София. Атакуващият футболист успя да намери на добра позиция Пабло Гарсия, който обаче стреля на сантиметри от целта.

Малко по-късно Мартин Дичев шутира силно от границата на наказателното поле, но стражът на "железничарите" изби в корнер.

От началото на втората част до 65-ата минута не видяхме нищо интересно на стадион "Тича". Все пак гостите отправиха опасен удар, който бе дело на Октавио, но кълбото премина над гредата.

В 84-ата минута Валентин Николов изравни резултата. 17-годишният футболист изпълни перфектно пряк свободен удар, който попадна в долния ляв ъгъл. Това бе и първо попадение за халфа в еfbet Лига.

До края на срещата Локомотив (София) успя да не допусне грешки в защита, като по този начин заслужи точката и успя да събере 8. "Моряците" остават с 14 пункта.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:1

1:0 Родриго (9)
1:1 Николов (84)

Стартови състави:

Черно море: 22. Георгиев, 6. Попов, 27. Димов, 28. Дробаров, 32. Дичев, 71. Панайотов, 23. Гарсия, 72. Родриго, 20. Гомеш, 15. Андраде, 18. Милушев

Локомотив (Сф): 24. Любенов, 13. Рапосо, 3. Петков, 6. Крачунов, 4. Орачев, 84. Дуарте, 58. Октавио, 44. Кацаров, 9. Бухмиди, 93. Пинсон. 11. Лолала

Стадион: "Тича", Варна
Съдия: Никола Попов

Снимки: chernomorepfc.bg