Лудогорец "схруска" Черно море с мисъл за Дания

Лудогорец записа победа с 2:0 над Черно море и продължава без грешка в efbet Лига. Срещата на "Хювефарма Арена" не предложи забележителен футбол, като тимът на Валдас Дамбраускас очевидно играеше с мисъл за предстоящия двубой с Мидтиланд в групите на Лига Европа. Резултатът откри Елвис Ману в 16-ата минута, а в средата на втората част националът Кирил Десподов, който се появи като резерва, удвои от 11-метров наказателен удар. Така шампионите излязоха начело в класирането, а междувременно хората на Илиан Илиев инкасираха първо поражение през сезона.

Мачът започна с двойно подаване между Елвис Ману и Сисиньо отдясно, което доведе до опасен удар на натурализирания бразилец. Топката обаче не намери мрежата на Георги Георгиев, който покри близкия ъгъл на своята врата. В 13-ата минута Леандро Андраде опита да затрудни стража на домакините с диагонален изстрел, но Игор Пластун застана на пътя на топката.

В 16-ата минута Лудогорец поведе в резултата чрез Ману. Шакил Пинас подаде отляво и нидерландският нападател на "орлите" засече топката непосредствено пред голлинията на "моряците" - 1:0 за домакините! Малко след това Елвис Ману можеше да удвои резултата, но се подхлъзна в наказателното поле на Черно море

До края на полувремето попадение на шампионите беше отменено заради засада, като положението беше гледано с VAR. Малко след това пък Доминик Янков направи бърз слалом в половината на "моряците", но шутът на халфа профуча над вратата.

Второто полувреме предложи позиционен футбол в първите си 20 минути. В 65-ата минута Леандро Андраде от гостите се впусна добре на скорост към рамката на Кристиян Кахлина, но нападателят беше блокиран от бранител в зелено. Така се стигна до 71-ата минута, когато Бърнард Текпетей беше повален в наказателното поле от Живко Атанасов. Реферът Волен Чинков правилно посочи бялата точка, като решението му беше потвърдено от VAR. Зад топката застана резервата Кирил Десподов, който не остави шанс на Георгиев с удар по тревата в долния десен ъгъл - 2:0 за Лудогорец.

Така момчетата на Дамбраускас минаха през Морето и прибавиха нови три точки към своя актив, като пред тях на дневен ред идва срещата с Мидтиланд в Лига Европа. Варненци пък вече гледат към мача с Локомотив (София) в следващия кръг от шампионата.

Лудогорец 2:0 Черно море

1:0 Елвис Ману (16)
2:0 Кирил Десподов (71 - дузпа)

Лудогорец: 71. Кахлина, 4. Сисиньо, 30. Пластун, 32. Са, 6. Пинас, 7. Сантана, 25. Баджи, 8. Гонзалвеш, 37. Текпетей, 10. Ману, 64. Янков

Черно море: 22. Георгиев, 27. Димов, 28. Дробаров, 3. Атанасов, 6. Попов, 32. Дичев, 71. Панайотов, 23. Гарсия, 72. Родриго, 15. Андраде, 77. Велев