Устрем (Дончево) записа първа победа през новия сезон

Устрем (Дончево) надигра Рилци в Добрич с 5:1 за първа победа от началото на сезона в Североизточната Трета лига. Двубоят бе част от петия кръг на шампионата.

Резултати и голмайстори от 5-ия кръг на Североизток

Първото полувреме обаче не предвещаваше подобен развой. Играта беше двуостра с опасности пред двете врати. Още до 10-ата минута гостите вкараха два пъти чрез Кристиян Димитров и Дони Дончев, но съдията не зачете попаденията заради засади. В 20-ата минута топката спря в мрежата на Устрем след удар на Дейвид Венциславов – 1:0. През втората част обаче селекцията на Димитър Димитров доминираше. Дони Дончев бързо направи обрат в резултата с попаденията си в 55-ата и 59-ата минута. Десетина минути по-късно Николай Илиев покачи на 1:3. До края се разписаха още влезлите като резерви Илиян Неделчев в 79-ата и Роберто Марков в 85-ата минута.