Ботев (Нови пазар) с трета поредна победа

Футболистите на Ботев (Нови пазар) постигнаха трета поредна победа от началото на първенството в Североизточна Трета лига. В среща от IV кръг на градския стадион в Нови пазар те приеха тима на новака Рилци (кв. "Рилци", Добрич) и го победиха доста трудно с минималното 1:0. В първата част въпреки териториалното надмощие на домакините гол и така не падна след многото изгодни за гол положения пропуснати от – Йордан Милков, Едис Ибрахим, Калоян Петров, Христо Станчев, Дениз Кадир и Йордан Нотев.

В началото на втората част Ботев (Нови пазар) отново заигра силно и се заредиха не едно и две атаки към вратата на Пенко Димов. Треньорът на домакините Диян Кирилов пусна в игра Митко Митков (Бомбата), който в 62-ата минута след самостоятелен рейд премина през двама – трима състезатели на Рилци и простреля вратата им – 1:0.

Голът вдигна самочувствието на Ботев (Нови пазар), но до края на мача, нападателите им и така не намериха правилния път за нови попадения във вратата на Пенко Димов. Третата поредна победа прати тима на трето място във временното класиране след водача Лудогорец 1945 III и Септември (Тервел). В следващия кръг Ботев (Нови пазар) гостува на Светкавица (Търговище), докато тима на Рилци приема у дома Устрем Д (Дончево).