Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Равенство за Карабельов и загуба за Вутов в Унгария

Двама българи взеха участие в днешните мачове от 32-ия кръг на унгарското първенство. Янис Карабельов игра 76 минути за Кишварда при нулевото равенство срещу Залаегерсег, а Антонио Вутов остана на терена до почивката при поражението на Мезьокьовешд-Жори с 1:2 от шампиона Ференцварош. Преди това той получи жълт картон.

Кишварда отново показа, че има огромни проблеми в атака. Отборът е реализирал само едно попадение в последните си 5 мача и общо 25 през сезона, но въпреки това заема 5-о място в класирането с 43 точки.

Мезьокьовешд-Жори беше в серия от 4 загуби, преди в миналия кръг да направи равенство с Хонвед. Днес тимът на Антонио Вутов оказа сериозна съпротива на Ференцварош, но в крайна сметка отстъпи. Томас Нгуен вкара и двата гола за Фради, а победното му попадение падна в 89-ата минута. За Мезьокьовешд-Жори се разписа Дино Бесирович.

На "Групама Арена" в Будапеща бяха допуснати близо 4000 зрители. Кръг преди края Ференцварош има цели 20 точки аванс пред втория Академия Пушкаш. Вчера отборът на Камен Хаджиевш загуби с 2:4 от Пакш. Мезьокьовешд-Жори е на 8-о място.