Ботев (Нови пазар) изненада Светкавица в Търговище

Ботев (Нови пазар) надигра с 2:0 като гост Светкавица (Търговище). Двубоят бе част от петия кръг на Североизточната Трета лига. Йордан Милков е героят за селекцията на Диян Кирилов с двете си попадения.

Резултати и голмайстори от 5-ия кръг на Североизток

Той откри резултата в средата на първата част, когато вкара дузпа, отсъдена за нарушение срещу Едис Ефрахим. Потърпевшият пропусна да се разпише в 42-ата минута, когато се измъкна сам срещу търговищкия вратар. Домакините повече владееха топката, създаваха суматохи, но не и чисто голово положение. Съперникът пък действаше на контраатака. Най-интересни бяха последните минути.

Първо в 87-ата Милков изпревари стража на Светкавица и покачи на 2:0. Голмайсторът беше близо до хеттрик, но след удара му топката рикошира в нечий крак. Секунди преди края влезлият като резерва за Ботев – Митко Митков уцели гредата от фаул, който изпълни от 35 метра.