Дунав (Русе) с очакван успех срещу Спортист (ГТ)

След четири изиграни срещи Дунав (Русе) продължава с пълен точков актив в Североизточната Трета лига. Днешното 5:2 в Русе срещу Спортист (Генерал Тошево) е от петия кръг на шампионата. Не беше изминал и четвърт час, когато футболист на домакините беше фаулиран, съдията отсъди дузпа и Йордан Димитров откри резултата – 1:0.

Лудогорец III няма спиране, повали и Черноморец (Балчик)

Десетина минути по-късно Кристиян Георгиев възстанови равенството с шут от 22-23 метра. „Дроконите“ взеха добър аванс малко преди почивката. Първо в 42-ата минута Преслав Петков завърши с гол комбинация със съотборник. Секунди преди края пък Димитър Тодоров даде пас на Йордан Димитров и той покачи на 3:1. Именно съавторът отбеляза четвъртото попадение в началните секунди на втората част. В 63-ата минута русенският вратар изби топката, но при добавката на Росен Николов стана 4:2.

Мирослав Георгиев постави точка на спора, след като вкара дузпа, отсъдена за нарушение срещу него в 83-ата минута. Още положения имаха футболистите на Дунав. Нападателите на съперника пък два пъти излязоха очи в очи с Цветелин Енчев, но така и не го преодоляха. Гостите завършиха мача с 10 футболисти, тъй като техен състезател беше отстранен за два жълти и червен картон.