Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Победи за Парагвай и Уругвай в световните квалификации

Отборите на Парагвай и Уругвай постигнаха победи в своите мачове от 10-ия кръг на световните квалификации в зона “Южна Америка”. Гуараните надвиха с 2:1 Венецуела, докато урусите измъкнаха минималон 1:0 над Еквадор.

Парагвай стигна до успеха с голове на Ектор Мартинес в 7-ата и Алехандро ромеро в 47-ата минута. За гостите пък се разписа Джон Чанселор в 90-ата минута.

Уругвай пък трябваше доста да се потруди, за да надвие Еквадор. Единственият гол в мача падна в добавеното време, а негов автор бе Гастон Перейро. Преди това попадение на Матиас Весино бе отменено заради засада.

След изиграването на тези срещи Уругвай излезе 3-и с 15 точки, изпреварвайки Еквадор, който вече е 4-и с 13 точки. Парагвай се изкачи до 6-ото място с 11 точки, а Венецуела остава на дъното с 4 точки в актива си.