Уругвай надви Боливия в трилър с 6 гола

Отборът на Уругвай затвърди мястото си в зоната за автоматично класиране на Мондиал 2022, след като победи с 4:2 Боливия в трилър с шест гола в Монтевидео.

Уругвайците вървят четвърти във временното класиране след изиграването на осем мача с 12 точки, като прекъснаха серия от четири мача без победа. В главен герой се превърна Джорджан Де Араскаета, който отбеляза две попадения за “селесте”. По едно добавиха Федерико Валверде и Аугустин Алварес, за когото това беше първи гол за Уругвай. За гостите с дубъл се отчете Марсело Морено

В следващия кръг Уругвай играе с Еквадор, а Боливия трябва да се изправи срещу Аржентина, като и двата мача са на 10 септември.

В другите мачове от тази фаза Парагвай направи 1:1 с Колумбия, а Чили с човек повече не успя да победи Еквадор - 0:0. В последния мач от квалификациите в Южна Америка Перу тресна Венецуела с 1:0 у дома, като победното попадение беше дело на Крастиан Куева в 38-ата минута.