Косово шокира Гърция в края

С късен гол на Ведат Муричи отборът на Косово стигна до равенство 1:1 у дома срещу южните ни съседи от Гърция в двубой от група В на световните квалификации.

Това е историческа първа точка у дома за Косово в квалификации за Мондиал, която ще се помни дълго в балканската държава. Заради рестрикциите поради пандемията от коронавирус, на трибуните на стадион “Фадил Вокри” бяха допуснати зрители на едва 10 процента от капацитета му. Те останаха разочаровани от първите 40 минути, в които не беше отправен нито един опасен удар към една от двете врати.

Все пак по-опитният състав на Гърция стигна до попадение в 41-ата минута чрез Дувикас, който се възползва от подаване на Анастасиос Бакасетас. След почивката косоварите тръгнаха по-смело напред и в крайна сметка постигнаха целта си в 90-ата минута, когато Муричи донесе ценната точка.

Гърция от своя страна запази положителния си баланс срещу Косово, като няма загуба в три срещи. Във временното класиране Косово е на трето място с 4 точки, докато “елините” са четвърти с 3, но и с мач по-малко. Лидер е Испания с 10, следвана от Швеция с 9, а на дъното с 1 е Грузия

Косово - Гърция 1:1
0:1 Дувикас (41)
1:1 Муричи (90)