Интер стартира силно при блестящия дебют на Чалханоолу и Джеко

Шампионът на Италия Интер започна подобаващо новия сезон в Серия А. В първия мач от кампанията “нерадзурите” победиха Дженоа с убедителното 4:0 на “Джузепе Меаца”. Над всички на терена беше дебютиралият за домакините Хакан Чалханоолу, който през лятото пристигна от градския съперник Милан. Турският национал асистира за първото попадение в мача, дело на Милан Шкриняр (6'), като на свой ред се разписа за второто в 14-ата минута. Резервата Артуро Видал (74') вкара третия гол, а другият дебютант в титулярния състав на “Змията” - Джеко (87'), беше точен за четвъртото попадение.

Симоне Индзаги излезе с всичко най-добро на разположение в дебютния си официален мач начело на италианския шампион. На вратата беше капитанът Самир Ханданович, а в защита беше обичайното трио Милан Шкриняр, Стефан де Фрай и Алесандро Бастони. В средата на терена място намериха Николо Барела и Марсело Брозович, както и новото попълнение Хакан Чалханоолу. Двамата халфбекове бяха Матео Дармиан и Иван Перишич, а в ролята на плеймейкър беше Стефано Сенси. В отсъствието на наказания Лаутаро Мартинес, Един Джеко беше сам на върха на атаката. Давиде Балардини пък подреди своя отбор в 3-5-2 с младия Яя Калон и ветерана Горан Пандев като нападатели.

В 4-ата минута след изпълнение на фал Де Фрай нанесе удар, който прелетя високо над вратата. В 6-ата Чалханоолу центрира от корнер, а Шкриняр се извиси и с глава прати топката в противниковата мрежа за 1:0. В 9-ата Калон опита шут по земя, който мина покрай вратата. В 12-ата Брозович стреля от дистанция, но Салваторе Сиригу съумя да избие топката в корнер. Само две минути по-късно Чалханоолу също реши да отправи далечен удар, с който преодоля вратаря за първия си гол с екипа на "нерадзурите".

В 25-ата минута Джеко нанесе шут, който беше избит от Сиригу в напречната греда. В 28-ата воле на Брозович завърши в аут. Минута по-късно Бастони осъществи впечатляващ пробив, но в последния момент топката му беше избита и така той си спечели само корнер. В 37-ата Брозович направи нов опит да се разпише, като топката рикошира в противников играч и излезе в корнер. В 45-ата Калон получи топката на чудесна позиция, но ударът му се оказа неточен. Малко след това Перишич прати топката в противниковата врата, но се оказа, че е бил в засада.

Второто полувреме започна с изстрел по земя на Калон, като топката се озова в обятията на Ханданович. Първият удар на домакините по посока на съперниковата врата след почивката беше дело на Сенси, който запрати топката в аут. В 56-ата минута Чалханоолу вкара втори гол, но този път той не беше зачетен заради засада на асистиралия му Перишич. Гостите отговориха с шут на резервата Стефано Сабели, като Ханданович успя да го избие. В 71-ата минута след центриране от корнер Джеко стреля опасно с глава, но Сиригу реагира блестящо и предпази вратата си от трети гол.

Само три минути по-късно обаче стражът се оказа безпомощен и все пак получи трето попадение в мача. Тогава той отрази изстрел именно на Джеко, но веднага след това Барела чукна топката с пета към резервата Видал, който направи резултата 3:0. В 76-ата друга резерва - Федерико Димарко, нанесе шут, при който Сиригу се протегна и изби топката. В 79-ата Зиньо Ванхойсден беше близо до почетен гол за "грифоните", но Шкриняр изчисти топката от голлинията. В 84-ата Дензъл Дъмфрис влезе в игра и така също записа дебюта си за Интер. В 87-ата Джеко се разписа с глава след центриране на Видал, за да отпразнува с гол своя мач номер 200 в италианския елит.

По този начин Интер записа победа в първия си двубой пред фенове на своя стадион за тази година. Привържениците, които изгледаха днешния успех на "Джузепе Меаца", бяха 27402.

ИНТЕР - ДЖЕНОА 4:0

1:0 Шкриняр (6')

2:0 Чалханоолу (14')

3:0 Видал (74')

4:0 Джеко (87')

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Дармиан, Брозович, Барела, Чалханоолу, Перишич, Сенси, Джеко

Дженоа: Сиригу, Ванхойсден, Кришито, Бираски, Ровела, Стураро, Бадел, Ернани, Камбиасо, Калон, Пандев