Азмун герой за Зенит в дербито с ЦСКА

Шампионът Зенит победи с 1:0 ЦСКА (Москва) в голямото дерби от междинния шести кръг на руската Премиер лига. Единствения гол в мача вкара Сердар Азмун. Иранецът, който е пред трансфер в Лион, се разписа в 82-ата минута след комбинация с Артьом Дзюба.

Зенит няма загуба в 15 поредни мача срещу столични съперници. Това е най-дългата подобна серия в историята на питерци. В този период тимът от Санкт Петербург постигна 11 победи и 4 равенства.

Зенит беше по-добрият отбор през целия мач. Дълго време ЦСКА успяваше да удържи нулевото равенство благодарение на вратаря си Игор Акинфеев. В 82-ата минута Дзюба подаде на Азмун, той финтира едновременно Дивеев и Васин, след което технично насочи топката във вратата.

Победата позволи на отбора на Сергей Семак да задържи първото място в класирането с актив от 14 точки. "Армейците" пък са 6-и с 9 пункта, колкото има и Ахмат.

"Преди почивката не играхме добре, най-вече в защита. След това нещата се промениха. След еврофиналите много от момчетата не са в оптимално физическо състояние. Благодаря им за старанието. Намираме се в период с много трудни мачове и всяка победа е важна", каза Семак, който е легенда на ЦСКА като футболист.

"Имахме своите шансове, както и съперникът ни. След получения гол не успяхме да реагираме. Мисля, че играта ни с трима централни защитници се получава. В съвременния футбол всички качествени отбори използват по няколко системи", коментира наставникът на ЦСКА Алексей Березуцкий.