Два гола за три минути класираха Партизан

Партизан се пребори за участие в групите на Лигата на конференциите. "Гробарите" победиха с 2:0 португалския Санта Клара и продължават напред с общ резултат 3:2. Попаденията паднаха в разстояние на три минути преди почивката. Рикардо Гомеш откри от дузпа в 25-ата минута, а малко след това защитникът Синиша Саничанин вкара решителното попадение за сръбския гранд.

Дузпата за Партизан спечели Сейдуба Сума, а Гомеш прати вратаря на Санта Клара в обратния ъгъл - 1:0. Португалците още не се бяха окопитили, когато Милош Йоич центрира от корнер, а Саничанин засече топката на далечната греда. Гостите бяха твърде плахи и не създадоха почти никакви положения пред вратата на Александър Попович.

Това не се промени и през второто полувреме. Санта Клара разиграваше продължително топката, но не знаеше как да преодолее защитата на Партизан. В добавените 8 минути не се случи нищо и "черно-белите" си осигуриха място в групите.