Партизан загуби в Португалия, но остава в играта

Партизан допусна загуба с 1:2 от Санта Клара в първия мач между двата тима от плейофа за влизане в групите на Лигата на конференциите в Португалия. Този резултат дава леко предимство на португалците преди реванша, но и сърбите запазиха нелоши шансове да търсят обрат на свой терен.

Домакините поведоха още в 4-ата минута, когатоЖан Патрик прати остро центриране във вратарското поле, където Жарлос Жуниор протегна крак и засече във вратата за 1:0.

В 48-ата минута резултатът бе удвоен. Футболист на Санта Клара се размина в опит да направи задна ножица, но топката попадна в Хидемаса Морита, който много елегантно я търкулна във вратата за 2:0.

Партизан обаче се добра до много ценен гол в 54-ата минута след заучено положение от фаул. Топката бе центиррана към Александър Сцекич, той с глава продължи към Игор Вуячич, койт осъщо с глава вкара за 2:1.

Така Санта Клара се поздрави с победата, но сблъсъкът по никакъв начин не е решен и може да очакваме доста интересен реванш в Белград.