Яблонец прегази Жилина и в реванша

Чешкият Яблонец се класира за груповата фаза на Лигата на конференциите, след като елимира Жилина. В реванша чехите спечелиха с убедителното 3:0 и продължават напред с общ резултат 8:1.

Загубата с 1:5 в първия мач не остави кой знае какви шансове на словаците, а дори на собствен терен те с нищо не затрудниха съперника. Доминик Плещил даде преднина на Яблонец в 30-ата минута, а другите два гола бяха дело на Антонин Ваничек (86') и Томаш Чванчара (88').

В групите ще играе и Кайрат. Тимът от Казахстан отпадна последователно в квалификациите на Шампионската лига и Лига Европа, съответно от Цървена звезда и Алашкерт, но не пропусна шанса да се добере до основната фаза на новия турнир на УЕФА.

Кайрат елиминира люксембургския Фола след две победи. В първия мач казахстанците се наложиха с 4:1 като гост, а днес спечелиха с 3:1 у дома. Головете отбелязаха Артур Шушеначев (12', 36') и Вагнер Лав (28'). За Фола се разписа Риза Мустафич в 43-ата минута.