Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Селтик довърши Яблонец с класика в реванша

Селтик се класира безапелационно за плейофа в Лига Европа, елиминирайки чешкия Яблонец. “Детелините” спечелиха и равенша на свой терен с класическото 3:0 и така с общ резултат 7:2 елиминираха своя съперник.

Дейвид Търнбул откри резултата в 26-ата минута, след като получи извеждащ пас в наказателното поле и елегантно чукна топката покрай вратаря за 1:0.

В 55-ата минута отново Търнбул удвои преднината на домакините след страхотен шут от над 25 метра, с който не даде шансове на стража на съперника.

Класическото 3:0 оформи Джеймс Форест, който бе най-соъбразителен в наказателното поле и отблизо насочи топката във вратата.

Така Селтик стана последният сигурен участник в плейофа на Лига Европа, където ще се изправи срещу АЗ Алкмаар. Яблонец ще има последен шанс да продължи участието си в евротурнирите, като отива в плейофа на Лигата на конференциите, а там ще има за съперник Жилина.