100 години ски спорт в България

Селтик си свърши работата в голово шоу в Чехия

Отпадналият от квалификациите на Шампионската лига Селтик започна силно участието си в Лига Европа. Шотландският гранд победи с 4:2 при визитата си на Яблонец и така постигна първи успех през сезона, след като не спечели нито един от предишните си три мача във всички турнири.

“Детелините” поведоха с два бързи гола на Лиел Абада в 12-ата и Киого Фурухаши в 16-ата минути. Секунди след второто попадение чешкият тим намали изоставането си чрез Вацлав Пилар. В 64-ата минута Джеймс Форест също се разписа за шотландците, но неговият съотборник Нир Битон си отбеляза автогол в 85-ата. Райън Кристи оформи крайното 4:2 в полза на гостите в 90-ата минута.

В други от по-ранните мачове на първия квалификационен кръг в Лига Европа Кайрат и Алашкерт завършиха наравно 0:0 в Алмати, а Омония спечели домакинството си на Флора с 1:0 след гол на Маринос Ционис (12’). Слован Братислава пък надви своите домакини Линкълн Ред Импс с 3:1. За победителите се разписаха Гурам Кашия (16’), Яромир Змрал и Езекиел Хенти, а за гибралтарците точен беше Лиам Уокър (73-дузпа). Българският национал Васил Божиков изигра цял мач за словашкия шампион.

Реваншите на тези четири сблъсъка са на 12 август.