Дубълът на ЦСКА 1948 разсипа хита на Втора лига

Дублиращият тим на ЦСКА 1948 нанесе поражение с 3:1 на Марица и свали новака във Втора лига от върха, който заемаше преди седмия кръг заедно с отборите на Хебър и Спартак (Варна).

30 ЦСКА 1948 II - Марица (Пловдив)

Антон Бакалов реализира две попадения (29, 71), а едно добави Ангел Бастунов (34). Мартин Газиев вкара почетен гол в 80-ата минута.

Още във втората минута талантите на червените пропуснаха да открият резултата, когато футболист на домакините изпрати топката в гредата след центриране от фаул.

Пет минути по-късно Марица поиска дузпа за игра с ръка, но такава не бе отсъдена. Секунди по-късно Тодоров изби хубав шут на Аврамов от двайсетина метра.

В 29-ата минута ЦСКА 1948 II откри резултата чрез Бакалов, който засече от въздуха подаване отляво.

Минута по-късно Бакалов можеше да се разпише отново, излизайки леко под ъгъл сам срещу Николов, но не отправи добър изстрел.

В 34-ата минута обаче голмайсторът се реваншира за пропуска си малко по-рано с брилянтна асистенция, извеждайки с пета Бастунов сам срещу вратаря и последва втори гол за ЦСКА 1948.

В 71-ата минута Бакалов вкара след индивидуален пробив за 3:0.

В 80-ата резервата Газиев върна един гол. Той отбеляза след шут от пряк свободен удар, който се отклони от стената и излъга Тодоров.

ЦСКА 1948 - МАРИЦА 3:1

1:0 Антон Бакалов 29
2:0 Ангел Бастунов 34
3:0 Антон Бакалов 71
3:1 Мартин Газиев 80

Снимки: Спасияна Сергиева