Спартак (Варна) нокаутира Марица в голов спектакъл

Отборът на Спартак (Варна) свали Марица от върха във Втора лига. “Соколите” надвиха 5:3 “жълто-сините” насред Пловдив, след като дори губеха с 0:1 в резултата на почивката. Голмайсторът на първенство Мариян Тонев даде аванс на пловдивчани в 35-ата минута. Георги Бабалиев обаче разочарова публиката на домакините през второто полувреме. Бързакът изригна с хеттрик за варненци, като в рамките на 12 минути нанесе първа загуба на пловдивчани. Бившият играч на Лудогорец, Витоша (Бистрица) и Локомотив (София) първо изравни в 53-ата минута, донесе пълен обрат в 63-ата минута, а в в 65-ата минута оформи своя хеттрик. Резервата Георги Божилов отбеляза четвърти гол за “соколите” в 84-ата минута. Почти веднага Веселин Марчев върна едно попадение за Марица.

Две минути преди края Начев вкара красив гол за 5:2, а юношата на Левски, който влезе резерва успя да получи и червен картон.

Буквално следващите секунди Тонев се разписа от дузпа за 3:5.

Успехът прати Спартак на първо място във Втора лига, като точно 21 гостуващи фенове на тима празнуваха на стадион "Марица". Домакините записаха първо поражение след завръщането си сред професионалистите. Двата тима и Хебър (Пазарджик) имат актив от 13 точки, като делят първите три места. Пловдивчани обаче са трети.

МАРИЦА - СПАРТАК (ВАРНА) 3:5
1:0 Тонев (35)
1:1 Бабалиев (53)
1:2 Бабалиев (63)
1:3 Бабалиев (65)
1:4 Божилов (84)
2:4 Марчев (89)
2:5 Начев (90)