Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4 /Почивка/

Марица полетя след успех в София

Новакът във Втора лига Марица (Пловдив) продължава блестящото си представяне от началото на сезона. “Жълто-сините” надвиха с 2:1 Септември (София) при визитата си от петия кръг на първенството. Головете бяха дело на Веселин Марчев (39) и Мариян Тонев (56), докато Асен Георгиев отбеляза почетното попадение за състава от столицата в 82-ата минута. Успехът остави пловдивчани на първо място с актив от 13 точки.

Съставът на Николай Димитров има вече 13 отбелязани гола, като продължава без загуба. Домакините останаха на седмо място със седем точки.

Интересното е, че първата част от мача бе наблюдавана на живо от бившия треньор на ЦСКА - София Любослав Пенев.

34 Септември (София) - Марица

Гостите пристигна в София с амбиция да станат едноличен лидер в първенството, докато домакините искаха да спечелят трите точки и да се изравнят с пловдивчани. Марица стартира напред ударното си нападение Станислав Маламов, Веселин Марчев, Мариян Тонев и Валери Домовчийски. Янко Ангелов пък дебютира от първата минута.

Именно голмайсторът на първенството Тонев стреля в далечния ъгъл в 11-ата минута, но Николай Банков изби. В ответната атака Величко Величков беше близо да си вкара автогол, като опита да изчисти топката при центриране на Айкут Рамадан, но топката излезе в корнер. Секунди по-късно Влади Узунов пробва да се разпише, но не уцели вратата на Марица. Последва чисто положения за гостите, които първо пропуснаха да поведат в 25-ата минута, когато Марчев преодоля Банков, но се подхлъзна и не успя да се разпише в празната врата. Поради засада беше отменено попадение на пловдивчани в 32-ата минута, които с хубава атака матираха Банков и защитата пред него.

Атанас Кабов също не уцели рамката на вратата в 36-ата минута, 180 секунди по-късно Марчев даде аванс на Марица. Той получи дълъг пас по десния фланг, финтира Арсов и с хубав изстрел по земята вкара в долния ляв ъгъл на Банков. Попадението е второ за него през този сезон.

Втората част стартира с нов гол на Марица, а негов автор бе Тонев, който вече има седем попадения в пет двубоя. Нападателят получи топката в наказателното поли от много малък ъгъл със страхотен удар прати топката под гредата на Банков.

Осем минути преди края на мача капитанът на Септември Асен Георгиев намали. Бранителят се възползва при центриране от корнер, след което се разминаха няколко играчи. Голът даде надежда на момчетата водени от Христо Арангелов и Мариян Христов, които натиснаха. Резервата Аврамов можеше да изравни в 88-ата минута след хубав пробив, но се забави и Мехмедов му изби топката.

В добавеното време Асен Георгиев стреля над гредата от фаул и така Марица спечели трите точки, като еднолично поведе във втория ешелон.