Марсилия е заплашен със служебна загуба след безредиците в Ница

Отборът на Олимпик Марсилия е заплашен със служебна загуба след като отказа да доиграе мача срещу Ница от 3-ия кръг на Лига 1. Срещата бе прекратена в 75-ата минута, когато фенове на домакините нахлуха на терена и потърсиха саморазправа с футболистите на гостите. Някои от тях се оплакаха, че са били душени от ултрасите.

След дълго прекъсване страстите бяха успокоени и официалните лица решиха мачът да се доиграе. Играчите на Марсилия обаче отказаха да излязат на терена. В същото време тези на домакините излязоха и дори демонстративно се подредиха за изпълнение на корнер, каквато бе ситуацията преди прекратяването на играта. След като стана ясно, че госитите няма да се появят, съдията окончателно сложи край на двубоя.

Все още не е взето окончателно решение, но първоначалните информации от Франция са, че Марсилия ще бъде наказан със служебна загуба. Преди прекратяването на срещата Ница водеше с 1:0 с гол на Каспер Долберг в 49-ата минута.