Безредици прекъснаха Ница - Марсилия

Южното дерби от третия кръг на френското футболно първенство между Ница и Марсилия беше прекъснато четвърт час преди края заради безредици. Причина за това стана инцидент в 75-ата минута.

Фенове на домакините обстрелваха с предмети играчите на гостите и ядосан от това Дмитри Пайет хвърли обратно една бутилка от минерална вода към трибуните. Това вбеси запалянковците на Ница, които нахлуха на терена и се стигна до ръкопашни схватки преди намесата на стюардите.

Президентът на домакините Жан-Пиер Ривер също слезе на игрището, за да разговаря с ултрасите и да се опита да ги успокои, а двата отбора се прибраха в съблекалните. Ница водеше с 1:0 с попадение на Каспер Долберг в 49-ата минута.

Футболисти на гостите изглежда са били душени от ултрасите, което личи от снимки на пострадалите, публикувани в социалните мрежи.