Марсилия изпусна преднина от два гола срещу Бордо

След като започна сезона с фантастичен обрат срещу Монпелие (3:2), днес Марсилия бе на другия полюс и изпусна спечелен мач в сблъсъка с Бордо от 2-ия кръг на Ла Лига. Домакините на “Велодром” поведоха с два гола през първото полувреме, но допуснаха изравняване през втората част и двубоят завърши 2:2.

Марсилия поведе в 34-ата минута, когато Конрад де ла Фуенте напредна отляво и изведе Жерсон в наказателното поле, той върна към нахлуващия от задна позиция Дженгиз Юндер, който засече топката във вратата.

В 41-ата минута Димитри Пайе удвои преднината на своя тим. Той напредна на скорост до границата на пеналта и с удар по земя през краката на защитник бе точен.

Бордо обаче се върна в мача за шест минути в началото на второто полувреме. Първо в 51-ата Тимъти Пембеле напредна на скорост и с удар в близкия ъгъл изненада вратаря за 2:1.

След това в 57-ата минута Реми Удин получи хубав пас и от воле вкара красив гол за 2:2.

В 81-ата минута домакините можеха отново да поведат, но гол на Радонич бе отменен заради засада.

Устремът на домакините окончателно бе прекършен в 89-ата минута, когато Леонардо Балерди бе изгонен с директен червен картон за опасно влизане в краката на съперник.

Така мачът завърши без победител, като Марсилия остава на 6-ата позиция с 4 точки. Бордо пък е 16-и с 1 спечелена точка до момента.