Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Костадинов и Арсенал се сринаха в края (видео)

Националът Георги Костадинов игра 84 минути за Арсенал (Тула) при гостуването на Локомотив (Москва) в първия кръг от сезона в руската Премиер лига. Тимът на българина водеше до 80-ата минута, но загуби с 1:3. Точно преди изравнителния гол Артьом Сокол от Арсенал получи червен картон и това рязко наклони везните в полза на домакините. Две попадения за Локо вкара Рифат Жемалетдинов, а в края се разписа и Фьодор Смолов

Преди срещата всички футболисти на Локомотив излязоха с фланелки с името на доскорошния си съотборник Михаил Лисов. Защитникът беше принуден да прекрати кариерата си на 23 години заради здравословни проблеми. От 1 август той ще започне работа като треньор в академията на "железничарите".

Костадинов действаше с редата на терена заедно със Сергей Ткачьов и Зурико Давиташвили. Тримата хвърлиха много сили, за да спират атаките на домакините, които бяха доста по-активният отбор до почивката. Още в 4-ата минута топката влезе във вратата на Арсенал след удар на Гжегож Криховяк, но попадението правилно беше отменено заради засада.

Фьодор Смолов създаваше най-много проблеми на "оръжейниците", но те търпеливо чакаха своя час. В 22-ата минута Данил Степанов центрира, а Ткачьов без забавяне откри резултата. В 25-ата минута Криховяк можеше да изравни, но ударът му срещна гредата. Домакините продължиха да притискат съперника, но без да създават чисти положения пред Егор Шамов.

В началото на втората част в игра за Локо се появи Виталий Лисакович, който замени Данил Куликов. Лисакович беше близо до гола в 57-ата минута, но Шамов отрази удара му. Секунди по-късно гредата още веднъж спаси гостите, този път след изстрел на Дмитрий Баринов

В 79-ата минута Артьом Сокол беше изгонен за втори жълт картон и Арсенал рухна. Жемалетдинов изравни веднага след асистенция на Криховяк, а в 86-ата минута отново той беше точен. Нападателят се оказа на точното място след центриране от корнер на Антон Миранчук и насочи топката в мрежата. малко преди втория гол Костадинов беше заменен от Александър Довбня, но гостите не успяха да удържат равенството. Секунди преди изтичането на редовното време Смолов се пребори с бранител на Арсенал и хладнокръвно оформи крайното 3:1.